Back to Question Center
0

Semalt: kā Wikipedia iedvesmo institucionālo izglītību

1 answers:

Wikipedia tiek uzskatīta par visnopietnāko noderīgās informācijas avotu internetā. Agrāk skolotāji un zinātnieki atzina Wikipedia par galamērķa vietni, kur tika izplatītas maldinošas ziņas un baumas. Laika gaitā šis jēdziens ir mainījies, ņemot vērā noteiktos noteikumus un standartus, kas pārbauda visu informāciju, pirms tā tiek augšupielādēta Wikipedia.

Turklāt nepareizu un maldinošu informāciju ātri rediģē visaptveroši redaktori, kuri ir apņēmušies un veltīti, lai padarītu Wiki par labāku vietu audzēkņiem. Lielākā daļa cilvēku apmeklē Wikipedia, meklējot pretrunīgu tēmu skaidrojumu.

Julia Vashneva, Semalt vecākais klientu veiksmes menedžeris, saka, ka Vikipēdiju regulē virkne vadlīniju, politikas un ievērojamu standartu. Vikipēdijas kopiena neatbalsta rakstu augšupielādi, ne vienmēr atsaucoties uz avotiem. Wiki iedvesmo skolēnus, skolotājus un visu izglītības brālību, lai izveidotu svaigu saturu un iekļautu to Wikipēdijā, paturot prātā, ka viņu darbs informē plašu sabiedrību, meklējot labas izcelsmes izstrādājumus .

Pēdējos gados Vikipēdija ir palīdzējusi skolotājiem izveidot praktiskus kursa Wiki, tādējādi atvieglojot praktiskus pielietojumus mācību priekšmetos, kas iegūti klasē..Pašlaik Vikipēdijā ir vairāk nekā 120 augstskolu mācību iestāžu projekti. Džonu Beisli, Kolumbijas universitātes profesors, bija pirmais pētnieks, kurš mudināja skolēnus izveidot rakstu Vikipēdijai, galvenokārt koncentrējoties uz literatūru .

Lai apmierinātu visus Wikipedia standartus un politikas, profesors Beisli uzdod saviem studentiem sazināties ar Wikipedia atbalsta komandu pirms satura publicēšanas, lai saņemtu papildu vadlīnijas. Šis scenārijs deva studentiem padziļinātu izpratni par to, kā Vikipēdija strādā, un formātu, kas vajadzīgs, veidojot rakstus, kurus augšupielādē Vikipēdijā .

Raksta ģenerēšana, kas tiks publicēta Wikipedia, nav tik vienkārša. Izglītības un izpratnes veidošana Wiki formātā ir ārkārtīgi svarīga, lai izvairītos no sava raksta dzēšanas. Vairāk nekā divas reizes pārskatot un korektūru rakstus pasludina brīvprātīgo redaktori. Papildu satura pievienošana jau esošajiem ierakstiem tiek uzskatīta par vieglu uzdevumu studentiem, salīdzinot ar jaunā satura radīšanu. Tas palīdz skolēniem uzzināt par rediģēšanas prasmēm un pieredzes par raksta korektūru. Studentus konsultē projekta instruktori, lai strādātu grupās, lai iegūtu derīgus rezultātus .

Kursa Wiki uzturēšana

Wikiversity ir vieta, kas pirmām kārtām veicinājusi augstākās izglītības iestāžu studentu progresu. Wikiversity ļauj studentiem augšupielādēt saturu, kas ir publiski pieejams citiem studentiem, lai piekļūtu un mācītos. Instruktori ir atbildīgi par Course Wiki izveidi, iekraušanas kursu aprakstiem, stundu plāniem un papildu svarīgu informāciju, ko studenti izstrādā, izstrādājot savus projektus .

Course Wiki nodrošina studentus ar nepieciešamo informāciju par konkrētu kursu iepriekš. Ilgtermiņā studentiem ir pietiekami daudz laika, lai izlemtu, vai veikt konkrētu kursu vai nē. Wikiversity lapas sniedz skolēniem vietu, kur viņi var ātri pievienot un rediģēt konkrēta kursa saturu. Vairumā gadījumu studenti izmanto Wikiversity lapas, lai ievietotu sesijas laikā gūtos projektus, pievienojot atsauces avotus un iesakot noderīgus materiālus Source .

November 29, 2017