Back to Question Center
0

Ko tev jābaidās, ja bots inficētu datoru? - Semalta eksperts dod atbildi

1 answers:

Botnets ir pazīstams arī kā robotu tīkli. Patiesībā tas ir plašs datoru un mobilo ierīču tīkls, kas inficēts ar vīrusu vai ļaunprātīgu programmatūru. Hackers kontrolē šo ļaundabīgo programmu un mēdz veikt dažādus uzdevumus. Šos hakerus vai surogātpasta izplatītājus bieži uzskata par bot herders. Katru inficēto mašīnu kontrolē un vada konkrēts bot, un uzbrucējs uzdod datorus savos robottīklos un veic saskaņotas noziedzīgas darbības .

Botnet tīklu mērogs ļauj uzbrucējiem veikt gan lielas, gan mazas mērogojamas darbības, kuras nebūtu iespējams veikt ar parastu ļaunprogrammatūru vai vīrusiem. Tā kā robottīklu tīkli ir pakļauti tālvadības uzbrucēju kontrolei, inficētās mašīnas regulāri saņem atjauninājumus un turpina mainīt savu uzvedību. Tā rezultātā bot herders var viegli atlaist piekļuvi pretendentiem un noziedzniekiem tiešsaistē un sadala savus robottīklus segmentos, lai veiktu lielu skaitu operāciju, kas domāti, lai sniegtu viņiem daudz finansiālu ieguvumu .

Botnet tīklu iespējas:

Visbiežāk sastopamās robottīklu darbības vai iespējas ir aprakstītas tālāk: Michael Brown, Semalt Klientu veiksmes pārvaldītājs:

  • 1. E-pasta surogātpasts

Tā kā jūs katru dienu saņemat daudz e-pasta ziņojumu, iespējams, ka jūsu e-pasta ID ir hakeru uzbrukums. Surogātpasta botnēti ir liela izmēra un tiek izmantoti, lai nosūtītu mēstules, tostarp ļaunprātīgu programmatūru. Viņi bieži aizmirst numurus no tiešsaistes bot. Piemēram, Botnets Cutwail katru dienu var nosūtīt vairāk nekā septiņdesmit miljardus ziņojumu. To plaši izmanto, lai izplatītu vīrusus un robotprogrammatūras, un arvien vairāk datoru iepērk centralizētajā robottīklī..

  • 2. DDoS uzbrukumi

DDoS uzbrukumi izmanto masveida robottīklu mērogu un pārsniedz mērķa tīklu vai serverus ar konkrētiem pieprasījumiem. Viņi arī piešķir savus mērķus "datorus", un to galvenie mērķi ir lielas organizācijas, politiskās partijas un importa un eksporta uzņēmumi. Viņi mēdz pārtraukt uzbrukumus finansiāla labuma sasniegšanai .

  • 3. Finanšu pārkāpumi

Finanšu pārkāpums ietver robottīklus, kas paredzēti lielu uzņēmumu tiešo zādzību novēršanai. Viņi arī nozag kredītkaršu informāciju un PayPal paroles. Finanšu botnets, piemēram, Zeus botnet, ir atbildīgs par milzīgiem uzbrukumiem, kas saistīti ar daudzu dolāru nozagšanu no vairākiem uzņēmumiem ļoti īsā laikā .

  • 4. Mērķtiecīgas iejaukšanās

Tie ir maza izmēra robottīklu tīkli, kuros ietilpst augstas klases robotprogrammatūras un kas parasti apdraud konkrētus datorus. Uzbrucēji sūta robotus organizācijām, kuras ir viegli iekļūt inficētajā tīklā un iejaucas vairāk ierīču. Ieiešanas ir bīstamas, jo tās uzbrūk lielām organizācijām un nozag finanšu datus, intelektuālās īpašības un informāciju par klientiem .

Ir droši teikt, ka robottīklus izveido, kad eksperts nosūta robotus no savas kontroles sistēmas vai konkrēta servera, nezinot lietotāju. Botnets nekavējoties inficē lielu skaitu mašīnu. Pēc tam, kad atverat ļaunprātīgos failus, robotprogrammas ziņo botmasteri, ļaujot viņam zināt, ka jauna datora ierīce ir gatava uzbrukumam. Daži unikāli robotu tīklu un robotu funkcionālie raksturlielumi padara tos piemērotus ilgstošas ​​ielaušanās Source .

November 29, 2017